Сборка и Комплектация


Збірка і комплектація основних конструктивних елементів

Шановні колеги! Компанія «Арісто» пропонує Вам технологію виробництва, що дозволяє самостійно здійснити збірку і установку стелажної системи для гардеробних кімнат, використовуючи одержувані від нас матеріали і комплектуючі.

Кріплення підлога-стеля

Профіль несучий вертикальний (1) призначена для установки «в розпір» між підлогою та стелею приміщення. При цьому необхідно враховувати здатність стелі до кріплення, так як неможливо встановити профіль в підвісну стелю (натяжна, рейкова і т.д.). Кріплення вертикального профілю до гіпсокартонної стелі також небажано, зважаючи на низьку жорсткість її конструкції.

Регульовані основи (2) кріпляться до профілю за допомогою саморізів. Фіксація регулювального елемента (3) в заданому положенні здійснюється контргайкою після регулювання необхідної висоти. Зміщення вертикального профілю в горизонтальній площині запобігають, закріплення до підлоги і стелі регулювального елемента (4).

Хід гвинта основи підніжки становить 10 мм, однак за замовчуванням вважається, що гвинт знаходиться в середньому положенні і діапазон регулювання становить +5 мм. Таким чином, діапазон регулювання по висоті для вертикального профілю складає — 10 мм. Зменшення вертикального профілю по висоті виконується тільки на виробництві, тому що це забезпечить найбільш якісний результат.

 1. Профіль несучий вертикальний
 2. Основа ніжки регулюєма
 3. Регулювальний елемент
 4. Саморіз
 5. Кріплення на стіну

Hp=HS–90 мм

pack-01

Кріплення підлога-стіна


Профіль з кріпленням до стіни дозволяє створювати конструкції нижче висоти приміщення, так як не вимагає монтажу до стелі. Горизонтальну частину профілю зручно використовувати для створення антресольних полиць.

Для створення профілю з кріпленням «підлога-стіна» вертикальний профіль (1) попередньо розпилюють на 2 частини (вертикальну і горизонтальну) з кінцями під кутом 45°. Вертикальна і горизонтальна частини профілю з’єднуються між собою під кутом 90° за допомогою кутового з’єднання (7). Кріплення несучого профілю до стіни здійснюється за допомогою основи ніжки (2) без регулювального елемента, або для кріплення до не жорстких стін за допомогою стінового кріплення (6).

Зміщення несучого профілю в горизонтальній площині запобігає, закріплення до підлоги регулювального елемента (4).

Висота несучого профілю не обмежена. Відстань від стіни до вертикальної частини профілю дорівнює половині глибини полки, рекомендується відстань — 260 мм.

Зменшення несучого профілю по висоті виконується тільки на виробництві, тому що це забезпечить найбільш якісний результат.

Увага: для кріплення несучого профілю до стіни може бути використаний елемент кріплення для стіни.
 1. Профіль несучий вертикальний
 2. Основа ніжки регульована
 3. Регулювальний елемент
 4. Саморіз
 5. Кріплення для стіни
 6. З’єднання профілів кутове

Hp=HS–45 мм

pack-02

Варіанти кріплення стійок


Варіант 1

Установка несучого профілю з використанням регульованого основи, що складається з корпусу опори (1), регулювального елемента (2).

pack-var1Як показано на малюнку, обидва елементи основи ніжки і кріплення для стіни можуть бути використані для кріплення і до підлоги, і до стіни, для цього вони обидва укомплектовані регулювальним елементом. Виняток становить випадок кріплення до не жорсткої стіни. У даній ситуації використовується виключно кріплення для стіни, так як у нього є паз під кріплення до П-образного профілю, який може бути закріплений до не жорсткої стіні в прийнятних місцях (наприклад, в місці проходженні направляючих під гіпсокартоном). Слід пам’ятати, що для закріплення корпусу опори-стіна до П-образного профілю, в цьому корпусі необхідно просвердлити отвори.

Даний варіант кріплення рекомендується застосовувати в тому випадку, якщо підлога і стеля мають перепади в горизонтальній площині. Діапазон регулювання однієї опори +5 мм. Додатково рекомендується використовувати регулювальний елемент (3). Він закріплюється в підлогу і / або стелю за допомогою саморізу, і служить для точного позиціонування стійки, а також запобігає зрушення несучого профілю в горизонтальній площині.

Варіант 2

Установка несучого профілю з використанням кріплення для стіни (1).

pack-var2Використання цього варіанту застосовується лише у разі, якщо підлога і стеля не мають перепадів в горизонтальній площині, або між полицями з ДСП. Недоліком в даному випадку є відсутність можливості регулювання.

Використання П-образного профілю


pack-03

Розріз по вертикалі. П-образний профіль


pack-04

Монтаж полок


Монтаж полок з ДСП

Елемент полицетримач (2) дозволяє використовувати полки з ДСП різної товщини. Кріплення полицетримача до несучого профілю аналогічно кріпленню штанги. Фіксація полицетримача в кріпленні полицетримача (3) здійснюється за рахунок гвинта (6). Для кріплення полки до боковини може застосовуватися саморіз (5). Глибина полки, як правило, становить 400-600 мм. Рекомендована глибина полиці — 500 мм. Передній і задній торець полки повинен бути облицьований кромкою.

Варто не забувати, що використання полицетримача в конструкції зовсім не обов’язково, тому що будь-які полки зі скла або ДСП можуть бути закріплені лише одними кріпленнями полицетримача.

При використанні полицетримача для розрахунку ширини полки необхідно з отвору відняти 28 мм.

Увага! При плануванні дизайнерських проектів для додання жорсткості конструкції необхідно щоб у кожному отворі вгорі і внизу була передбачена полка або підвісна тумба, що стягують між собою несучі профілі.

Монтаж скляних полиць


При монтажі скляних полиць використовується ті ж кріплення полицетримача, що і для полиць ДСП. Відмінність полягає в тому, що відсутні сам полицетримач і заглушки. Крім того, для дбайливої фіксації скляної полиці під затискачем полицетримач розміщується пластикова пластина. Однак при використанні підвісних тумб в кожному прольоті конструкції можливе використання і полицетримача. В цьому випадку скло кладеться на прозорий герметик.

 1. Профіль несучий вертикальний
 2. Полицетримач
 3. Кріплення поличетримача
 4. Заглушки поличетримача
 5. Саморіз
 6. Гвинт

pack-05

Розрахунок довжини полиць


pack-06

La=LS
Lp=LS–26 мм

Монтаж ящиків


В якості опори для ящиків використовуються кріплення полицетримача (3). На відстані 50 мм від верху і низу корпуса тумби свердлити отвори і прямо в тіло несучого вертикального профілю (1) укручуються по 2 саморізи з кожного боку.

 1. Профіль несучий вертикальний
 2. Полицетримач
 3. Кріплення поличетримача
 4. Заглушки поличетримача
 5. Саморіз
 6. Гвинт

pack-07

Розрахунок довжини ящиків


pack-08

La=Ls–26 мм

Розрахунок довжини штанги для одягу


pack-09

La=Ls–4 мм

Розташування штанги для одягу по висоті


pack-10

Монтаж взуттєвих полиць


Рекомендована ширина отвору для взуттєвої полиці становить 1,2 м. Фіксація профілю в кронштейнах відбувається за рахунок гвинтів (3). Літній чоловічий черевик 45 розміру, розміщений на взуттєвій полиці, займає в глибину 300 мм, а в висоту 250 мм. Для розміщення взуття в два ряди потрібно простір глибиною і висотою 500 мм. Таким чином, при проектуванні багатоярусних взуттєвих полиць кожний наступний ярус додає до висоти 250 мм. Можливе зменшення відстані між ярусами, але це знижує зручність розміщення взуття на полицях.

 1. Профіль несучий вертикальний
 2. Штанга для взуття
 3. Кріплення штанги для взуття

pack-13

Монтаж взуттєвих полиць

Розрахунок штанги для взуття


pack-12

La=Ls–6 мм

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *